Pasyvių pajamų kūrimas. Investavimas į paskolas P2P

P2P LietuvaMan, kaip šiuo metu aktyviai ieškančiam darbo ir rimtai žiūrinčiam į savo finansinę padėtį aktuali kiekviena galimybė užsidirbti. Nenoriu būti išlaikytinis, kuris visą savo gyvenimą gyvena tik iš neįgaliojo pašalpos ir sėdi tėvams ant sprando. ankstesniame įraše rašiau, kad įsidarbinti turint negalią kokioje nors darbovietėje nėra taip jau lengva, todėl pagalvojau ir apie investavimo galimybes.
Pirmasis mano investicinis portfelis nukeliavo į paskolas. Įvairiausi interneto forumai, tinklaraščiai ir straipsniai skelbia, kad investuoti į paskolas yra labai palanku ir paranku. Statistika rodo, kad 2016 metais Lietuvos piliečiai užpildė paskolų paraiškų už 9 mln. Eurų. Iš pirmo žvilgsnio skamba gražiai, atrodo investuosi ir tau pradės kapsėti pinigėliai, bet toli gražu ne, nepriklausomai nuo to, kokią paskolų investavimo bendrovę pasirinksite.
Prisiskaitęs įvairiausių statistikų ir straipsnių, kaip paranku yra investuoti į paskolas nuspręndžiau pabandyti ir žengiau antrajį žingsnį. Antrasis žingsnis yra susirasti patikimiausią skolinimo platformą. Lietuvoje egzistuoja tokios skolinimo platformos kaip: Paskolų Klubas,Savy irFinBee. paskaitinėjas apie visas tris šias skolinimo platformas supratau, kad pirmosiuose nėra daugelio funkcijų, oFinBeeapskritai ko ne prie bankroto ribos. Nuspręndžiau, kad į nei vieną Lietuvišką platformą nelysiu, o keliausiu į užsienį, nes apie vieną užsienietišką platformą įskaičiau tik teigiamus dalykus. Tad savo pinigus nuspręndžiau investuoti į Latvijos P2P platformąMintos.
Šios platformos pliusai: investuoti galima į daug paskolų, investuoji ne į žmones, o į greitūjų kreditų bendroves. T.y tu skolini pinigus žmogui, kuris skolinasi ne iš tavęs ir ne iš pačio Mintos, o iš greitojo kredito, tad galima sakyti, kad tu investuoji į greituosius kreditus. Kai tuo tarpu Lietuvoje visose platformose tu investuoji tiesiogiai į žmones, o Lietuva, kaip jau žinote nėra tokia didelė šalis, kurioje būtų galima greitai išskolinti savo pinigus. Juolab, kad iš tos minėtos statistikos 9 mln. Eurų ne visi skolinosi būtent iš P2P, į šią statistiką įeina ir bankų paskolos ir greitieji kreditai. P2P metodas Lietuvoje deja dar nėra labai populiarus ir ko gero dar greitai nebus, nes vis gi Lietuviai pas mus nėra labai patiklūs. Skolinantieji galvoja, kad besiskolinantys gali neatiduoti, o besiskolinantiems atrodo, kad skolinimasis iš žmonių nėra labai patikima, kad jeigu pavėluotų grąžinti jiems bus grasinama ir pan. Ir nesvarbu, kad viskas vyksta per tarpininkus ir visi ginčai yra sprendžiami teisminiu keliu, bet Lietuviams tuo patikėti gana sunku.
Kaip jau minėjau, Mintos platformoje tu neskolini tiesiogiai žmogui. Savo pinigus tu skolini greitajam kreditui, o greitasis kreditas perskolina žmogui. Nors tai irgi vadinama neva Person to person. Esmė tik tokia, skolindamas per mintos platformą tu žinoma gauni ko gero penkis kartus mažesnes palūkanas nei gauna greitieji kreditai. Jeigu greitajame kredite, sudėjus visus administravimo mokesčius ir visokius ten kitokius bvkkmn bendra grąžintina suma besiskolinančiam žmogui gaunasi vos ne dviguba, tai tau nukrenta viso labo tik 11-12% palūkanų. Bet kaip aš sakau vis į kišenę, o ne iš jos.
Dabar smulkiau papasakosiu, ką turi mintos platforma ir į kokias paskolas galima investuoti. Pirmiausia reikia paminėti tai, kad pats skolinantysis gali rinktis, ar jam pačiam kiekvieną dieną ar kas tam tikrą laiko tarpą sekti paskolas ir investuoti ar pallikti tai daryti automatiniam investavimui. Asmeniškai aš naudojau automatinį investavimą. Yra 2 investavimo būdai. Investuoti į trumpalaikes arba ilgalaikes paskolas. Trumpalaikės paskolos - tai paskolos, kurios turi būti gražinamos per 30-60 d. Į trumpalaikes paskolas beje įeina ir įmonių sąskaitų refinansavimas. Šios paslaugos Lietuvoje kol kas nesiūlo nei viena P2P platforma. Ilgalaikės paskolos - tai paskolos, kurios grąžinamos per ilgą laiko tarpą. Į ilgalaikes paskolas įeina ir įvairiausios verslo, būsto paskolos.
Investavimas ir rekomendacijos:
Pirmiausia pradėsiu nuo to, kad tai nėra greiti pinigai. Apskritai galiu pasakyti, kad internete nėra greito praturtėjimo būdo, bet investavimas į paskolas tai lyg kaupimas pensijai, pinigai krenta labai lėtai. Nebent turite didelį kapitalą ir esate pasiruošė investuoti mažiausiai 250 tūkst. Eurų, tada gal ir užsidirbsite normalias mėnesines pajamas. Jeigu investicija bus keletas šimtų, tada nusiteikite, kad tiesiog įmesite tuos pinigus, pagal save sureguliuosite automatinį investavimą ir pamiršite mažiausiai dešimčiai dvidešimčiai metų. T.y. kaupsite pensijai. Iš keletos šimtų mėnesinės algos tikrai neužsidirbsite.
Kaip jau minėjau investuoti galima į ilgalaikes ir trumpalaikes paskolas. Rinktis reikėtų pagal tai, kas kiek laiko norėtumėte pamatyti, kaip auga jūsų pelnas. Jeigu pelną norite stebėti kas mėnesį rinkitės investuoti į trumpalaikes trisdešimties dienų paskolas ir kas mėnesį tiesiog aplankykite mintos platformą pasižiūrėti, kiek pelno jums įkapsėjo šį mėnesį. Jeigu ketinate pinigus pamiršti keletui ar keliolikai metų tuomet galite investuoti ir į ilgalaikes paskolas. Apie jūsų esamą pinigų balansą Mintos kiekvieną dieną apie 10 - 11 val atsiunčia elektroninį laišką.
Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad investuodami jūs rizikuojate savo pinigais. Mintos platforma turi funkcija, su kuria skolindami jūs galima sakyti apdraudžiate savo pinigus. Investuojant svarbu pasirinkti funkciją Money Back Guarantee. Tokiu atveju, jeigu paskolą yra vėluojama grąžinti daugiau nei 60 dienų pats mintos grąžina jums pinigus iš savo fondo ir aiškinasi su skolininku, o tiksliau su greitojo kredito bendrove, kodėl pastarosios toks ir toks skolininkas negrąžina  pinigų. Jeigu šios funkcijos nepasirinksite ir atsitiks taip, kad paskolinsite savo pinigus nemokiam klientui kas su jeis nutiks manau suvokiate patys. Žinoma, po teismus tampytis jums tikrai neteks, visus teisinius procesus už jus atliks kredito bendrovė, kurioje tas vartotojas ir pasiskolino pinigus, tačiau bylai užsitęsus savo pinigų gali tekti laukti ne vienerius metus.
Išvada. Kadangi mano pinigų rezervas nėra 250 tūkst. tad šiuo atveju investuodamas į paskolas aš konkrečiai kaupiu pinigus pensijai. Jeigu kam nors įdomu ką galima uždirbti iš paskolų investavus keletą šimtų galiu pasidalinti savo asmenine investicija. Tada ir suprasite, kodėl aš sakau, kad tai yra tiesiog kaupimas pensijai. Pats investavau šiuo metu man nei daug nei mažai 400€. Po mėnesio, kadangi investavau į trumpalaikes paskolas gavau grąžos 4,94€. Štai kodėl aš sakau, kad tai ko ne tas pats, kas kaupti pensiją kokiame pensijų fonde.
Žinoma ieškau ir kitokio pobūdžio investavimo galimybių, kurios galėtų sugeneruoti greitesnes ir didesnes pajamas. Teko gauti pasiūlymą investuoti į valiutas, tačiau konkrečiai dėl savo negalios man ten investuoti galima sakyti neįmanoma. Todėl šiuo klausimu noriu kreiptis į šio tinklaraščio skaitytojus. Jeigu šį įrašą skaito bent vienas, kuris investuoja kažkur savo pinigus arba jeigu turite minčių, kur galėčiau investuoti savo pinigus labai lauksiu jūsų pasiūlymų. Norėčiau aptarti visas saligas ir kuo daugiau sužinoti apie investavimo galimybes, todėl prašau visus pasiūlymus rašyti man fb
asmenine žinute.

Komentarai

 1. Investuoju. :D Ir ne į vieną vietą. :D Investavau, jei taip galima vadinti, į TopSportą :D Daug pralošiau, bet atsilošiau apie 50 eurų, tai praktiškai ant nulio sėdi ši investicija. Išvada: neapsimoka čia "investuoti". Šiuo metu esu suinvestavęs 100 eurų į Bitcoiną. Kol kas į pliusą neišėjau dar, bet ilgalaikėj perspektyvoj turėtų būti apie 10-50 eurų pelno. Taip pat investavau apie 50 eurų į domenus. Keletas domenų yra daug žadantys, tai metų bėgy jei parduosiu bent vieną ar keletą - pelnas bus nuo 100 iki 1000 eurų. Man, asmeniškai, didžiausios investicijos, kurias žadu daryti greitu metu, yra investicijos į save - sveikatai, komforto, gyvenimo kokybės gerinimui. Tokios investicijos finansinės naudos neatneš, bet realiai yra vienas iš geriausių dalykų. Pavyzdžiui, tu gali investuoti kažkur tai 100 eurų, ir visiškai neaišku, ar jie tau atsipirks. Arba, mano atveju, gali investuoti 100-200 eurų ir nusipirkti čiužinį, kad nebemiegoti ant išgulėtos barako lovos, ir pagerinti miego kokybę, kas vėl gi yra geras dalykas sveikatai. Gali paskirti dalį pinigų kokybiškesniam maisto pirkimui, kas vėl gi yra geriau sveikatai. Gali investuoti į išsilavinimą - nusipirkti kokius kursus, mokymus, kurie tau būtų naudingi ir galbūt pridėtų vertės kaip potencialiam darbuotojui, o tuo pačiu ir tau pačiam būtų labai naudingi, nes bet koks darytas dalykas yra vienaip arba kitaip naudingas, nesvarbu, ar jis teigiamas, neigiamas, atneš tau pelną ar ne.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dar pridedant apie investavimą, tai aš investuodamas kažkur pinigus visada atsižvelgiu į rizikos faktorių. Visada yra tikimybė, kad pinigai nepagamins tau pinigų, neatneš pelno ir galbūt tu investuotų pinigų neteksi. Atsižvelgdamas į tai aš visada investuoju tiek, kiek man nebūtų labai didelės skriaudos, kad ir netekčiau. Pavyzdžiui, jei turiu mėnesiui pajamų 200 eurų, tai tikrai neinvestuosiu aš niekur 100 eurų. Ir 50 neinvestuosiu. Bet jei turiu 600 eurų ir matau, kad yra nemaža galimybė, jog investavus 100 eurų į kažką, jie man atsipirks ir atneš kažkokį pliusą - aš investuoju. Nes neprapulčiau ir nebūtų taip, kad neturėsiu ko valgyt, jei netyčia tie mano investuoti 100 eurų nepadarys dar papildomų kelių eurų.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ne, tai aišku, kad kaip tu ir minėjai neinvestuoji tada, kai tavo pajamos ant ribos. O kas liečia top Sport'a, yra žmonių, kurie ten neva investuoja ir užsidirba, bet man tai nei su tais atseit ekspertais dirbant nei kažkaip irgi nepaėjo ir nuspręndžiau, kad neapsimoka

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ai beje, kur investavai į bitcoin? Kaip tik šia investicija domiuosi. Gali papasakoti plačiau?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Spectrocoin.com. pasidariau +6 eurus, bet padariau klaida, kad ne laiku išsikeičiau. Pagal logiką reiktų pirkti, kai nukrenta kaina, bet dabar neaišku, kada ji nukris ir ar iš vis ji kris.

   Panaikinti
 5. O kaip ten juos apskritai daryti? Aš nelabai suvokiu ten prasmės. Mining ten nėra, tai tipo tu turi omenyje tai, kad nusipirkti kažkiek jų, tada laukti ir parduoti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Eurus konvertuoji į bitkoinus, palauki, kol pakils bitkoino kaina ir bitkoinus persikonvertuoji atgal į eurus. Nusipirki pigiau - parduodi brangiau. Paprasta spekuliacija.

   Panaikinti
 6. Užsiknisimas realiai, reikia labai kursą stebėti, o ir šiaip nežinau ar ką nors apčiuopiamo tarkime per mėnesį gali pajusti iš tokios investavimo galimybės. Čia nebent tada tas atvejis, kai investuoji taip, kaip aš suinvestavau į paskolas, t.y ilgam laiko tarpui. O kas liečia BitCoin, ar ne realiau tada su kokiu mineriu bandyti? Aišku, lėtai ten tie pinigėliai kapsi, yra tam tikrų savų salygų kaip pvz, turi surinkti tam tikrą sumą, kad leistu į spectrocoin persivesti tau juos, bet per mėnesį įmanoma pagal mano paskaičiavimus. Būtų bent jau kažkokia garantuota suma. Aišku, čia tokiu atveju jeigu kompo miningui negaila

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Investuodamas į bitkoinus gali gaut apčiuopiamą pelną. Bitkoino nepamininsi šiais laikais. Nebent turi kokius 1-5 tukstančius euru investuot į įrangą. Ir ji tikrai niekad neatsipirks, nes nebeprimininsi tu to bitkoino. Fermas stato, ir per menesi tik po puse - 1 bitkoina suminina. O ten belenkiek tų kompų.

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Sąmoningas mąstymas

Persikraustymas