Darbo rinka. Kaip darbdaviai nusiteikę įdarbinti neįgalujį?

Ilgas laiko tarpas, kuomet apleidau rašybas ir ne tik rašybas, bet apskritai internetą. Taip nutiko todėl, kad mano gyvenime vyksta didelės permainos.
Nuo 2013 iki 2016 metų studijavau Kauno kolegijoje įmonių ir įstaigų administravimo specialybę, kurią pabaigiau su malonumu. Ne, negavau raudono diplomo, bet tai ką studijavau man patiko ir buvau visa galva ir visu kūnu į tai paniręs. Sėkmingai apsigyniau bakalaurą ir nuspręndžiau siekti aukštesnės pakopos bei pradėti studijas universitete.
Nežinau kas nutiko, bet čia man šiuo metu visiškai nepatinka. Galbūt pasirinkau ne tą universitetą, nes Vytauto didžiojo universiteto tvarka man yra mažų mažiausiai įdomi, o daugiausiai keista. Cirkai prasidėjo nuo pat pirmojo semestro.
Pirmiausia tai buvau pasibaisėjas siūlomu atlikti anglų kalbos testu. Ne dėl to, kad mokėčiau ją blogai, Vdu pilna kitakalbių studentų, su kuriais nori nenori esi priverstas šnekėtis kiekvieną dieną, bet aš tuo nesiskundžiu. Skundžiuosi tuo, kad kadangi turiu regėjimo negalią testo žinoma atlikti lygiavertiškai, kaip jį atlieka kiti t.y. kompiuteriu man galimybės niekas nesudarė. Nors Vdu giriasi, kad yra pats draugiškiausias universitetas neįgaliesiems Lietuvoje, tačiau...
Nenoriu pasakoti kiekvienos detalės, kaip aš atlikau tą anglų kalbos testą, tačiau rezultatas taip pat nenudžiugino. Ne dėl savo kaltės, o dėl tam tikrų aplinkybių testo buvau pasiųstas mokytis A2 anglų kalbos lygio. Tai lygu "Dabar mielieji studentai sužinosite, kas yra Present simple ir present continues".Trumpai tariant visiškas devintos dešimtos klasės Anglų kalbos lygis. Nuspręndžiau, kad patį pirmą semestrą aš jos tikrai neimsiu, nes taip būti negali. Vėliau atidėjau dar semestrui, o po to ir prasidėjo visos linksmybės.
Šių mokslo metų pradžioje nuspręndžiau išsiaiškinti, kas čia per Anglų kalba A2. Užsiregistravau į paskaitas ir jų paklausęs išgirdau tą dešimtos klasės lygį. Ne, taip jau nebus. Aš kolegijoje turėjau verslo Anglų kalbą, negana to 2015 metais dirbau įmonėje, kurios vadovai buvo užsieniečiai ir dabar turiu mokytis šitą?
Per ilgas kovas susitikau su vedėja ir bandžiau išaiškinti visą situaciją, bet jiems rūpi tik tai, kas parašyta ant popieriaus. T.y, kad aš kolegijoje turėjau mažiau kreditų anglų kalbos nei čia pas juos reikalaujama išeiti, kad jie man gali užskaityti tik tiek ir tiek kreditų, kad jie tikslei nežino iš kokių vadovėlių aš tą anglų kalbą mokiausi ir t.t. Mano bandymas buvo išsireikalauti aukščiausią C1 anglų kalbos lygį, bet logika ten paprasta. Neturi popierėlio, kuris įrodo tas tavo anglų kalbos žinias tai nieko ir negausi. Nieko nepešiau. Gavau pasiūlymą kol kas kaip laisvas klausytojas lankytis B2 lygyje, o nuo kito semestro žiūrėsime. Tiems, kas nestudijavo Vdu galiu pasakyti, kad B2 šiame universitete lygu 12 klasės  Anglų kalba mokykloje. Taip pat pastebėjau, kad ir specialybinės paskaitos čia man jau nekelia visiškai jokios motyvacijos. Man trugdo mokytis pasirenkamieji dalykai, kurie tik smugdo mano vidurkį, o pasirenki juos tik tam, kad susirinktum reikiamą kreditų skaičių nepriklausomai nuo to, patinka tau jie ar ne, privalai rinktis, nes jeigu truks kreditų neleis gintis bakalaurinio ir t.t.
Trumpai tariant nuspręndžiau, kad šios studijos ne man ir pradėjau intensyviai ieškotis darbo. Štai čia priartėjame prie šio įrašo esmės, apie įdarbinimą.
Kuomet studijavau įmonių ir įstaigų administravimo specialybę, man mieliausios paskaitos buvo marketingas ir vadyba. Gilinausi į šias sritis ne tik per paskaitas kolegijoje, bet ir savarankiškai. 2015 metais pavyko įsidarbinti į vieną užsienio hostingo kompanija, kuri tuo metu kaip tik norėjo užkariauti Lietuvos rinką pardavimų vadybininku telefonu. Taip aš pradėjau dirbti telemarketinge, ir šis darbas man visai patiko.
Būtent šioje srityje nuspręndžiau ieškotis darbo ir dabar. Susikūriau Cv, kuris gavosi sakyčiau visiškai neblogas ir ėmiau siuntinėti darbdaviams. Pasirodo, susirasti darbą neįgaliam asmeniui ne taip jau ir lengva, o tiksliau mūsų darbdaviams ko gero rankos nukris dėl to, kad į savo kompiuterius įdiegs programinę įrangą, kuri leidžia regėjimo negalią turinčiam asmeniui pilnai dirbti kompiuteriu.
Vos išsiuntęs Cv pirmiesiems darbdaviams ko ne iškarto sulaukiau skambučio iš

Credo Partners, kurie dirba su tele2 kompanija.

Atvykęs į darbo pokalbį į kurį buvau pakviestas sulaukiau nestandartinės grupės vadovės, kuri mane ir kalbino Simonos reakcijos. Su ja pokalbis prasidėjo būtent nuo mano regėjimo negalios. "Oi tai Aleksėjau, jūs cv neparašėte, kad turite tokią negalią". Atleiskite, o kodėl aš turiu įrašyti? Aš ieškausi darbo lygevertiškai su visais ieškančiaisiais, o pritaikymas atleiskite jau ne nuo manęs priklauso. Nenoriu jokio gailesčio, todėl net neketinu rašyti savo cv "turiu negalią". Toliau viskas buvo gerai, Buvo išsamiai pristatyta, kad jie yra kontaktų centras, kuris pagrinde dirba su mobiliojo ryšio operatoriumi tele2, pristatė, kaip vyksta apmokymai kol neprasidėjo kalbos apie pritaikymą. Keisčiausia buvo tai, kad jie net nepasidomėjo, kaip yra pritaikoma darbo vieta neregiams. Taip pat aš pasakiau, kad pats investuoju į save ir tikrai suteikiu visą informaciją apie pritaikymą, beje, tai įmonei nieko nekainuos. Po keletos dienų sulaukiau skambučio, kuriame nuskambėjo grupės vadovės žodžiai, kad šiuo metu pritaikyti neplanuoja, o jeigu kada planuos tai būtinai man paskambins. Ech, mintyse nusikeikiau, ne dėl to, kad neplanuoja pritaikyti, o dėl to, kad kalba dar su visokiais jeigu. Ir taip aišku, kad nei jūs planuojate nei jūs kada nors planuosite.
Antroji įmonė, kur buvau pakviestas buvo Uab "Headex". Pokalbį su manimi palaikė labai maloni ir šauni darbuotoja Ieva Baltutytė. Nebuvo jokio pasimetimo, išskyrimo, ko negalėčiau pasakyti apie pirmosios įmonės grupės vadovę. Ši darbuotoja kaip lygiaverčiam darbuotojui, kuris ieško darbo man išsamiai pristatė, kad "Headex" tai įdarbinimo agentūra, pasakė, kad aptarnavimo srityje šiuo metu turi tik vieną poziciją, kurią siūlo Transcom Lithuania, kuri taip pat man atsisakė pritaikyti darbo vietą, neva pas juos labai jau griežta darbotvarkė. Beje, kad ši įmonė daug ko atsisako dėl savo neva griežtos tvarkos tenka išgirsti jau ne iš vienos įdarbinimo agentūros. Šis darbo pasiūlymas man skamba maždaug taip. "Kviečiame dirbti su griežta tvarką už mažą darbo užmokestį. Mokėsime net po 2,71€ h". Būtent toks yra įmonės Transcom Lithuania valandinis tarivas po bandomojo laikotarpio. Nežinau kaip jums, bet man jis atrodo menkas. Žinoma, darbas tik sėdėti prie telefono, registruoti klientų gedimus, spręsti problemas su neapmokėtomis sąskaitomis ir pan. Daug kas turbūt pagalvojote, o ką čia veikt? Bet juk yra visokių klientų ir toks darbas tikrai patikėkite labai išvargina emociškai. Tu nekilnoji plytų, bet tavo smegeninė dirba visu pajėgumu, todėl manau, kad valandinis tarifas turėtų būti bent šiek tiek didesnis.
Bet kokiu atveju noriu iš teigiamos pusės šiuo atveju pareklamuoti Uab "Headex" už nepasimetimą ir lygiavertiškumą ir žinoma iš nelabai teigiamos Transcom Lithuania
Ko gero šios įmonės algos yra pačios geriausios Lietuvoje, nes tik jie ko ne visus metus ieško darbuotojų per visas įmanomas įdarbinimo agentūras.
Taigi, tiek kol kas teko apsilankyti man darbo pokalbių. Visi jie buvo atmesti dėl to, kad į kompiuterį reikėjo įdiegti vieną papildomą programą. Nenuleidžiu rankų ir toliau ieškau darbo, bet kitos įmonės kol kas reklamos arba antireklamos google nenusipelnė.
Laukite tęsinio.

Komentarai

  1. Šaunuolis, kad nenuleidi rankų. Galiu pasakyti iš savo patirties, kad darbą rasi. Tik neaišku kada. Vieni randa greičiau, kitiems prireikia daugiau laiko. Aš ieškojau darbo praktiškai vienerius metus, dalyvavau ne viename darbo pokalbyje. Ir galiausiai darbą radau. Radau tokį, kuris yra man įdomus, patinkantis ir gerai apmokamas. Reikia tik nenuleisti rankų ir vis bandyti. :)

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Sąmoningas mąstymas

Persikraustymas

Pasyvių pajamų kūrimas. Investavimas į paskolas P2P