Vėl pokyčiai

Sveiki,

šį kartą noriu pasidalinti savo gyvenimo pokyčiais.
Pradėsiu nuo to, jog sėkmingai baigiau semestrą be skolų, nepraradau valstybės finansuojamos vietos ir galėsiu toliau tęsti mokslą.
Taip pat mečiau seną telefoninių apklausų atlikėjo darbą ir susiradau kitą. O mečiau todėl, kad nėra galimybės užsidirbti. Viso išdirbau 15 darbo dienų po 4 valandas. Visada ateidavau anksčiau į darbą. Kartais net pusvalandžiu ar valanda. Nei karto nevėlavau. Pertraukėlių irgi neėmiau praktiškai nei vienos. Ir už tas pradirbtas valandas gavau tik 89 eurus. Paskaičiavau, kad kokioj Maximos kasoj būčiau tikriausiai daugiau uždirbęs. Net ir imant patį minimumą - 2 eurus ir 10 centų per valandą, turėjau gaut apie 120-130 eurų. Tai aš tikrai nesiruošiu dirbti dar ir pilnu etatu ir net minimumo negauti. Vasarą man pačiam save reikia išsilaikyt, o noriu dar ir šiek tiek pasitaupyt. Turiu planuose nusipirkt orinį šautuvą už 100 eurų, kad kaime parvažiavęs galėčiau pašaudyt. Dar ir ausines reikia naujas nusipirkti. O ten jie tipo moka minimalų valandinį atlyginimą, kai pasieki dienos normą. Na gerai. Vienos dienos 4 valandų norma yra 15 apklausų. Buvo dienų, bent jau pradžioje, kai padarydavau ir daugiau. Bet vėliau jau tapo nebeįmanoma padaryti tos normos, nes apklausos būdavo jau pakankamai užpildytos. Paskambini kokiam žmogui, susitari, kad jis atsakys į klausimus. Pirmas klausimas - kiek jums metų? Atsako žmogus, kad jam 45 metai. O tokio amžiaus žmonių jau pakankamai apklausta ir negali tęst apklausos. Ir taip su daug žmonių būna. Tas pats ir su rajonais. Būna, kad pilnai užpildyti jau kokie Vilniaus, Kauno, Marijampolės rajonai, ir jei paskambini žmonėms iš šių rajonų - apklaust negali. Vėliau jau prasidėjo, kad tik vyrus apklausinėt galima. Paskutinę darbo dieną padariau 5 apklausas, kai 15 apklausų yra norma. O būčiau ją tikrai padaręs, nes pavyko mažiausiai su 10 žmonių susitart, kad atsakys į klausimus, bet, pasirodo, jie buvo netinkami respondentai. Tai tiesiog fiziškai neleidžia užsidirbt. Ne dėl to, kad tu kažko nemoki, tau nepavyksta ar pan, o tiesiog įstato į tokius rėmus, kad net ir norėdamas nepadarysi tiek, kiek reikia. Vis tik kiekvienas skambutis, kiekvienas susitarimas užima laiko. Žodžiu, labai nusivyliau ir mečiau tą darbą, nes turėjau jau pilnai paruoštą atsarginį variantą. Ir darbą ten meta visi. Mėnesį maksimum pabando, ir viso gero sako. Didelė darbuotojų kaita, pastovi darbuotojų paieška tai tik patvirtina.
O mano atsarginis variantas buvo pats geriausias. Geresnio net tikėtis negalima.

Kolegijos puslapy radau praktikos skelbimą. Tipo Web administratoriaus praktika. Tiesa, skelbimas jau beveik metus nebegaliojantis, bet visa tiek išsiunčiau savo cv, ne trumpą motyvacinį laišką bei savo portfolio, kur yra visi mano programavimo darbai, kuriuos kada esu atlikęs. Ir gavau atsakymą. Kitą dieną UAB "Tofera" direktorius pakvietė mane į CAN CAN piceriją susitikt ir aptart visko. Labai fainas, jaunas vaikinukas, kuris verčiasi elektronine prekyba. Jo elektroninė parduotuvė yra paciupk.lt ir pakalbėjom, kad galėtų mane priimt dirbti, o ne atlikinėti praktikos. Buvo labai fainas jausmas. :D Aišku, aš kai savamokslis programuotojas, tai atlyginimo didelio neužsiprašiau. Susitarėm, kad pradžiai mokės minimumą. Bet tai yra žymiai geriau. Pasirašėm neterminuotą sutartį, pasitarėm, kad ir studijų metu galėsiu puse etato dirbti po paskaitų. Tai dabar esu WEB programuotojas. Šiuo metu kuriu elektroninę parduotuvę įvairiems šampūnams, kremams ir pan. :) Ir esu laimingas dirbdamas tokį darbą. Nejaučiu jokio spaudimo, galiu dirbti laisvai, nes kalnų nuvertimo iš savamokslio niekas nesitiki. Pats direktorius yra savamokslis programuotojas, bet jį labiau traukia prie back-endo, o man palieka front-endą bei taip pat galimybę dirbt ir su back-endu. Įmonėje iš viso dirba su manimi 4 darbuotojai: buhalterė, supportas, pakuotojas ir programuotojas - aš. 

Gavau IT darbą dar pirmo kurso pabaigoje. Ir tai yra labai gerai. Nes ši sritis yra be galo perspektyvi. Po poros metų, gal šiek tiek daugiau, jau tikriausiai gausiu apie 700-1000 į rankas. Gal net ir daugiau. :) Dirbu tai, kas man įdomu, patinka ir širdžiai miela, o net nebaigiau studijų. :D
Tiesa, niekad taip šventai netikėjau, kad mano paauglystėj telefono maigymas, wap saitų kūrimas ir pan., padės man gauti realų, apmokamą darbą, bet, vis gi padėjo. :D Pradinį tašką, nuo kurio atsispirti galima, jau turiu. Čia sukaupsiu kokių 2-3 metų patirtį ir galėsiu plaukti į platesnius vandenis, kur savamokslius programuotojus su kelių metų patirtimi graibstyte graibsto. Kaip parodo mano pavyzdys - gauna darbą programuotojai ir be patirties. :)

Komentarai

  1. Tikrai taip, mano planai ir bus tokie pat, kadangi man višiskai padėjo tai.

    AtsakytiPanaikinti
  2. O, kaip šaunu, pagaliau ėmeisi to, kas tau tikrai patinka :)

    AtsakytiPanaikinti
  3. cia tave apipiso as galvoju kad cia taip nebuna, kad tau uz valandas tada tik sumoka jei kazkoki idirbi inesi numatyta. tau turi but vistiek kazkoks minimalus valandinis atlyginimas, nebent sutarti sudarei kitokia. o kad tu anksciau atejai ar parukyt nevaikstai tai cia px tu gali ir nuo 6 ateit jei tau darbo valandos nuo 8 tai ir skaiciuos nuo 8.

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Geros naujienos

Sąmoningas mąstymas

Gerumai