Kaip sekasi dirbti

Galiu trumpai pasidalinti, kaip man sekasi dirbti WEB programuotoju.

Pradžioje davė sukurti šabloną elektroninei parduotuvei. Iš tiesų tai reikėjo nukopinti kito e-shopo temą. Bet ji TVS'inė, tai sunku ten ir susigaudyt kas kaip, juolab, kad kodas dar ne pačio rašytas, tai nusprendėm, jog reiks ją nuo nulio sukurt. Kūriau ilgiau gal nei savaitę. Šiaip labai ilgai užtrukau dėl responsive dizaino. Vadovui reikia, kad tas e-shopas būtų prisitaikantis prie įvairių ekranų dydžių, o aš Bootstrapo nemoku, tai realiai išradinėjau dviratį. Bet padariau. Viskas kaip pridera veikia. Tik kodo labai daug eilučių prirašiau. Jei gerai pamenu, tai CSS ir HTML kodus sudėjus gaunasi kažkur apie 1k eilučių. Nu bet čia nieko. Dabar nusisprendžiau, kad laisvu laiku pradėsiu mokytis Bootstrapo, nes žiauriai ten didelis gėris. Ir bus tada iš vis lengva kurt šablonus. Buvo kilę minčių darbo metu mokytis, bet ir taip lėtai sukuosi, kol susirandu info, kol pasidarau, kad veiktų kaip reikia, tai labai nedaug spėju padaryt.

Tada davė perkopijuot keletą dokumentų į HTML failus, kad galima būtų automatizuot dokumentų pildymą ir nereiktų rankomis. Ten buvo easy, nors vėl gi reikėjo su lentelėm nemažai padirbėt. Tada perėjom jau prie back-endo - reikėjo dokumentų užpildymo formą, duombazę sukurt. Tai čia irgi nebuvo labai sudėtinga. Bet va kai antradienį liepė apdorot XML failą, kurį sudaro iš viso 1.2 mln. eilučių, ten tai buvo varkė. Reikėjo parserį pasikurt, kuris tą failą, kuriame yra visa info apie naujus produktus, apdorotų ir visą info sudėliotų taip, kaip reikia. Čia buvo žiauru. Visokie masyvai, funkcijos ir panašūs dalykai, su kuriais man neteko dirbt. Gal kokias dvi dienas pilnai nesupratau, ko jis nori. Ta prasme, jis sakė, kad padaryčiau kažkokį produktų įkėlimą į duombazę pagal kategorijas, bet man buvo labai sudėtinga įsivaizduot, kaip tai padaryt. Bet vadovas nepyko dėl to - kelis kartus kantriai ir išsamiai viską paaiškino, pats užvedė ant kelio. Ta prasme, jis pats viską būtų pasidaręs gal per vieną darbo dieną, kai aš ties šituo darbu užtrukau 4 dienas. Bet jo tikslas buvo, kad išmokčiau tai daryt, nes ateity dar ne kartą tai daryti reiks. Aš visą laiką laukiau. Laukiau, kol aprėks, kad esu bukas ir nepagaunu kampo, kai viskas taip aišku, bet to nebuvo. Aš darau kad ir menkas užduotis, kurias atrodo, kad lengva padaryti, ilgai, bet padarau. Vis kažko naujo išmokstu, įsigilinu. Ir tai vadovą tenkina. Klausiau aš jo, sakau, ar labai blogai, kad čia prie šito darbo jau trečia diena sėdžiu ir vis nepadarau. Ne, sako. Sako, kad darbai vis vien juda, o tai gerai, kad darbu yra ir bus daug, tai čia nieko tokio. Iš kitos pusės, tai jis žino, kokie mano gebėjimai, kokios žinios, ir kad tokios užduotys yra virš mano turimų žinių, tai nespaudžia. O ir atlyginimą moka man ne 600, kad galėtų reikalaut kažkokio super greito užduočių atlikimo. Laiko mane labiau kaip mokinį, kurį galima apmokyt, stebėt progresą, ir tuo pačiu, kad būtų daromi darbai. Ir mane tai tenkina. :)
Šiandien užbaigiau tą didelį XML parserį, ir davė vel panašų darbą. Reikėjo vėl iš kito XML failo patikrint, kurie produktai jau sukelti į duombazę, o kurie ne, ir atspausdint sukeltų bei nesukeltų produktų ID, sumas. Tai šitą pakankamai greitai pasidariau. Na, ir tada buvo užduotis su cURL prisijungt prie venipak.lt puslapio ir iš jo ištraukt vieno puslapio turinį. Problema buvo tame, kad tas puslapis yra apsaugotas prisijungimo forma, tai reikėjo su vadovo duomenim, pasinaudojus cURL prisijungt prie puslapio ir tada ištraukt to puslapio turinį. Nes negalima tiesiog nukopint atsidarius HTML kodo - iš jo nebus naudos, kai venipak.lt puslapy tas turinys pasikeis. Reikia, kad kai venipake atnaujinamas bus turinys, atsinaujintų ir vadovo faile. Reikėjo palaužyt šiek tiek galvą, bet padariau. Aišku, radau tutorialą youtubėj, kaip tai padaryt. :D Tai bendroj sumoj šiandien nemažai nudirbau. :)

Aj, dar šiandien darbe šventėm Pačiupk.lt gimtadienį - 4 metai nuo pirmos parduotos prekės. :D Užpirko picų, labai riebų tortą ir nealkoholinio alaus. :D Tai per pietų pertrauką taip simboliškai ir paminėjom. :)

Šiaip darbu labai džiaugiuosi ir tikiuosi, kad viskas eisis gerai. :)
Dabar mano planuose yra laisvu laiku, o gal net kartais ir darbo metu, išmokt Bootstrapą bei darbo metu atliekant užduotis išmokt ko nemoku bei gilint PHP žinias. :D Na, iš darbo su XML failais išmokau, kaip naudotis tais foreach :D  O tai jau yra pažanga. :) Dar reiks kaip nors persikelt nuo MYSQL ir pereit prie MYSQLi. Ten nėra labai didelis skirtumas, bet vis vien reikia priprast naudotis pažangesne versija. :D
Iš tikro tai džiaugiuosi ir tuo, kad dirbu tokiam žmogui, kuris pats nusimano daugiau apie programavimą, nei aš pats. Tai jei ko nemoku, nesuprantu - jis išmoko. O tai ir yra svarbiausia. :)

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Geros naujienos

Sąmoningas mąstymas

Gerumai