Pirmoji darbo savaitė

Šiandien baigėsi pirmoji mano tikro, rimto, legalaus darbo savaitė. Formaliai aš priklausau kaip darbuotojas "Amber staff" laikinojo įdarbinimo įmonei. Su ja esu ir darbo sutartį pasirašęs. Bet iš tikrųjų dirbu ir atsiskaitau "VoiceScore" įmonei ir vykdau "VoiceScore" vadovės pavestas užduotis.
Darbą pradėjau pirmadienį. Vadovė davė persiskaityt apie 40 puslapių darbo saugos taisykles. Po to dar keletas puslapių grynai apie darbą, jo metodiką ir pan. Po to atėjo jos asistentė, kuri man viską smulkiai išaiškino, kaip dirbti su sistema, kaip kalbėti ir pan. Galiausiai, likus keletai valandų, paliko vieną atlikinėti apklausų. Pirmadienį spėjau vos 2 atlikti. Vienos apklausos trukmė priklauso nuo atsiliepusio žmogaus. Bet vidutiniškai trunka nuo 7 iki 14 minučių, jei kalbėti reikia su vyresnio amžiaus žmogumi. Vyresnio, tai čia turiu omeny virš 50 metų.
Antradienį padariau didžiųjų apklausų 13. O ketvirtadienį 15, kiek ir reikia per 4 valandas. Antradienį gavau kokybės vertinimą. Jis vyksta beveik kiekvieną dieną. Kartais kas antrą ar kas trečią. Tiesiog yra taip, kad daugumą atliktų apklausų perklauso bei peržiūri vadovė arba jos asistentė ir įvertina, kiek kokybiškai viskas atlikta. Yra lentelė ir pastabos. Lentelėje vertinamas aiškumas, mandagumas, tikslumas ir pan. Daugiausiai galima surinkti 33 kokybės balus. Už pirmadienį, perklausius dvi anketas, aš surinkau 21 balą. Labai trūko greitumo bei linksmos intonacijos. Taip pat buvo tokių smulkmenų, kaip kad nepadėkodavau už tai, kad sutiko atsakyt į klausimus, ne visiškai vienodai užrašydavau respondento atsakymus į atvirus klausimus, ar pamiršdavau pilnai perskaityt skalinius atsakymų variantus į pasikartojančius klausimus. Trečiadienį surinkau jau kiek daugiau - 25 kokybės balus. Ištaisiau linksmumo bei greitumo klaidas. Na, o už ketvirtadienį, buvo netikėtina, bet surinkau visus 33 kokybės balus. Pačioje pradžioje vadovė sakė, jog dar nebaigė užpildyt kokybės vertinimo, bet surinkau 25 balus. Vėliau, atėjus asistentei, ir pasikvietus mane aptarti kokybės vertinimo, pamačiau, kad vis tik 33 balus surinkau. Sakau, kad negali taip būt. Man sakė vadovė, kad 25 surinkau, na asistentė atsakė, kad surinkau 33 ir ten buvo klaida. Nuėjau pas vadovę pasitikslint ir ji tą patvirtino. Tai šiaip apšalęs likau. Kokybės vertinimas yra labai griežtas ir pagal daug dalykų jis vertinamas. Jei bent vienoje apklausoje kažką ne taip padarysi, tai automatiškai neteksi taškų už tą trūkumą, ir bus nebesvarbu, jog kitose anketose pasitaisei tą dieną. Dienos kokybės vertinimas bus mažesnis.
Ofise yra lenta, kurioje visi surašyti. Iš pradžių nesupratau, kokia tvarka. Bet šiandien pasiklausiau ir pasakė, kad joje darbuotojai išrikiuojami pagal kokybės vertinimus. Viso šiuo metu įmonėje dirba 8 žmonės, įskaitant ir mane, ir aš po vakarykščio vertinimo pakilau į pačią pirmąją vietą.
Šiandien sekėsi tikrai labai puikiai. Padariau didžiųjų apklausų 8 ir man dar leido Lietuvos pašto apklausas daryt, kurios skaitomos, kaip mažosios, ir jų per 4 valandas reikia padaryti 19. Tai aš spėjau 12, nes apie 2 valandas užgaišau su didžiosiomis. Didžiosios nuo mažųjų skiriasi savo trukme. Didžiosios dažniausiai trunka nuo 7 iki 15 minučių, kai mažosios nuo 2 iki 7. Ir didžiąsias yra labai sudėtinga padaryti, nes būna, kad vidury apklausos gali nebenorėt atsakyt į klausimus toliau, nes tiesiog užknisa. Ketvirtadienį buvo dvi močiutės, kurioms paskambinau, tai ten žiauru buvo. :DDD Paklausi žmogaus paprasto klausimo. Atsakymai du - taip arba ne. O jos pradeda varyt savo apie tai, kaip prie ruso čia buvo geriau ir kad viskas dabar negerai ir pan. :D O tu vis tiek turi išpešt atsakymą. Ir net jei atrodo, kad aišku, jog atsakymas yra "Ne", negali to pažymėt, nes ji pati turi tai pasakyt. Pažymėsi savo nuožiūra - neteksi kokybės taškų, jei perklausys pokalbį vadovė ar asistentė. :D O kokybė yra labai svarbu. Ne vien dėl to, kad pats patobulėtum ir atlikinėtum apklausas idealiai, bet jei per mėnesį visų kokybės vertinimų bendras vidurkis yra 30 ir daugiau balų - gauni 15% priedą prie atlyginimo. :D Aišku, man tai nebus didelis priedas. Gal kokie 15 eurų papildomi, nes šiuo metu dirbu tik 16 valandų per savaitę, tai galiu tikėtis tikriausiai 100 eurų į rankas. Bet jei uždirbant kokius 300, tai 45 eurai jau visai nieko. Plius dar atlyginimas priklauso ne vien nuo kokybės. Yra dienos normos, kiek reikia apklausų padaryt. Pavyzdžiui, per 4 valandas didžiųjų apklausų reikia padaryti 15, o mažųjų 19. Tai jei visada padarysi daugiau arba net žymiai daugiau, atitinkamai ir atlyginimas bus didesnis. Aš per 2 valandas mažųjų padariau 12, kas yra tikrai geras rezultatas ir jei taip laikysiuos ir toliau, tai galėsiu tikėtis tikrai ne kuklaus atlyginimo už tas 16 valandų per savaitę. Formaliai, man pagal sutartį turi mokėti 2,1 euro už valandą, jei padarau nedaug, o gal jei padarau dienos normą. Tai per mėnesį turėtų gautis tas 100 pinigų. Prisidės kokybė, daugiau apklausų, tai gal ir iki 150 temps. O gal ir daugiau. Bus matyt. Jei mokės žiauriai mažai, tai teks prabūt vis vien tuos tris mėnesius, nes pasirašiau terminuotą darbo sutartį, ir šiaip būtų gražus įrašas 3 mėnesiai darbo telefoninių apklausų atlikėju. Bet tikiuosi, kad viskas bus ok, ir tęsiu ir po vasaros darbą.

Šiaip pats ofisas yra ganėtinai modernus. Vienam kabinete yra 3 aukštai. Labai įdomus išplanavimas. Yra virtuvėlė, kur galima atsigert bei pavalgyt, jei ką atsineši. Taip pat yra tulikas pačiam ofise, tai niekur toli nereikia eit. Pačios darbo vietos... Na jos... Šiaip galėtų būt geresnės. Kėdės labai paprastos jau. Pačios paprasčiausios, kokios būna kiekvienoj aktų salėj. Minkštos, bet galėtų būt geresnės, su normaliu atlošu ir pan. Žodžiu, jos primityvios. Bet tai netrukdo. Labiausiai man trukdo, tiksliau, gal kitiems labiau, kad nėra garsą izoliuojančių pertvarų tarp darbo vietų. Visi dirba prie vieno stalo. Man tai netrukdo. Bet aš kitiems trukdau :D Nes man patinka garsiai kalbėt. Gavau velnių iš vadovės, kad garsiai kalbu. Sakė, kad pasistengčiau tyliau. Bandžiau, bet tada girdžiu aiškiai, ką kolegos kalba ir savo balsą silpnai girdžiu užsidėjęs ausines. Tai ties tuo reikės padirbėt dar šiek tiek.

Vadovė yra labai šilta, paprasta, mandagi. Visada atėjus į darbą paklausia, kaip laikaisi, kaip sekasi ir pan. Maloniai atsako į iškilusius klausimus ir pirmosiomis dienomis labai nepyko, kad sugadinau keletą anketų dėl savo klaidos. Dabar jau anketų nebegadinu. :D Mano favoritė tai yra asistentė. Va ta tai fainulka belenkokia.. Labai šiltas žmogus ir tiesiog spinduliuoja gerumu. :D
Su kolegom labai nebendravau daug. Teko tik su viena mergina persimest keletu žodžių, pakalbėt, kaip sekasi ir pan.

Aplamai esu patenkintas darbu. Darbuotojų kaita ten tikrai nėra maža. Ir jei tai ne dėl darbo pobūdžio, o dėl atlyginimo, tai dar šį mėnesį pasimatys. Iš tikrųjų esu laimingas, dirbdamas tokį darbą. Darbo pradžioje nuotaikos kažkokios nebūna, bet eigoje užsivedi ir, atrodo, kad galėtum dirbt ir dirbt. Ir automatiškai ta nuotaika pakyla darbo metu. Nejaučiu kažkokio streso, nepasitenkinimo ar pan. Iš darbo išeinu laimingas. Nežinau, kiek tai bus ilgai, bet tikiuosi, kad kuo ilgiau, nes darbas man patinkantis, grafikas laisvai derinamas, nėra jokio spaudimo. Negalėsi ateit - ok, ateisi vėliau - ok, ateini anksčiau - ok. Pertraukėles daraisi pagal savo norą. Reikia išeit atsigert - eini, reikia į tuoletą - eini. Nieko nereikia atsiklaust ar prašyt. Reikia pailsėt po pokalbio keletui minučių - ok. Šiaip daugiausiai laiko atima tai anketos peržiūra, nes atsisveikinęs su respondentu turi visą anketą peržiūrėt, išsitaisyt klaidas atviruose klausimuose ir pan. Taip pat daug laiko atima tie žmogai, kurie nekelia ragelio. Bet jau įkaliau sistemą, kad jei per 30 sekundžių nepakelia ragelio - pažymi, kad neatsako, ir skambini kitam. Taip galima sutaupyt šiek tiek laiko ir padaryt daugiau. Daugiau galima padaryt ir nutraukiant vyresnio amžiaus žmones, kai šneka ne į tema, arba kažką aiškina, kai uždaras klausimas su atsakymų variantais. Bet to dar nepavyko išmokti ir nežinau tiksliai kaip. Reiks išsinagrinėt tai, ir tikiu, kad padės dar daugiau anketų užpildyt. :)


Antradienį užbaigiau kursus "Jaunimo linijoje". Iki birželio 20 dienos reikia atsakyti į du laiškus bei atbudėti su priežiūra 15 valandų. Reiks susiimt ir tai padaryt, nes nepadarius priėmimas nusikeltų iki liepos 20 dienos bei prisidėtų dar 15 valandų. Šiaip džiaugiuosi, kad man pavyko. kalbėjau su vienu iš mokytojų. Jis sakė, kad tikrai netikėjo, kad man pavyks ir net pralošė vakarienę kitai mokytojai, kuri buvo šventai įsitikinusi, kad iš manęs bus savanoris. Ir beveik tapau juo. :)

Aj, nepasakiau, kad šiandien darbe buvo labai netikėta ir keista situacija. Paskambinau vyriškiui. Jis atsiliepė tokiu liūdnu balsu. Viską paskaičiau, paklausiau, ar norėtu sudalyvaut apklausoj ir pan. Ir jis Pasakė labai liūdnu balsu, kad jam depresija ir pan. Kažkas ten su žmona. Ar ji mirė, ar paliko jį. Neužfiksavau labai. Ir pasakė tokiu labai liūdnu balsu, kad tikriausiai nusižudys šiandien. Ir man suveikė JL savanorio instinktai. Pasakiau, kad aš už gyvybę, ir kad su tuo reikia kažką daryti, kreiptis, ieškoti pagalbos. Dar paklausiau, ar jis ieškojo pagalbos, ar kreipėsi kur nors. Pabandžiau trumpu sakiniu raginti ji ieškot pagalbos, ir supratau, kad elgiuos neprofesionaliai. Jau norėjau paskatint kreiptis bent jau į Jaunimo liniją, bet laiku susigriebiau ir nutilau. Jau jaučiau, kad būtų ne kažką, jei vadovė būtų perklausius pokalbį netyčiom. Aišku, ji irgi kažkiek turėjus reikalų su JL, kiek sakė ir pan. Ir mane labai palaiko už savanorystę JL'e, bet tikriausiai už tokį nusižengimą būčiau gavęs griežtą papeikimą ar kažką pan. O gal ne. Jis tiesiog pasakė, kad man iš jo jokios naudos nebus, nes nepajėgs atsakyt į klausimus. Tai aš palinkėjau stiprybės, kad laikytųsi ir atsisveikinau. Buvo toks wtf... Paskambinai žmogui, ir jis iš kart išrėžė, kad tikriausiai nusižudys. Visiškai nepažįstamam žmogui. Ir nežinojau iš tiesų, ką daryt. Mielai būčiau su juo kokias 5 minutes pakalbėjęs, bet puikiai suprantu, kad to negalima, nors tikriausiai būtų tik už kokybę nubraukę kelis taškus. Taip ir likau akligatvy su šiuo klausimu. Tikriausiai reikėjo paragint paskambint į JL. Labai blogai gal nebūtų buvę nuo vadovės. Bet vis vien. Ir klaust to vadovės nenoriu. Nes žinau, kad tai tikriausiai vienas toks atvejis iš viso yra ir to daugiau nebus. Nors ir taip aišku, kad formaliai tai negalima klausinėt ir kalbėt apie dalykus, nesusijusius su apklausom. Likau nežinioj, kas su tuo vyriškiu yra ir bus. Ir ar būtų kažką pakeitę tai, jog būčiau paskatinęs jį kreiptis į JL. Ech... sunkus atvejis.

Šiandien dar paskambino vyriškis iš infosauga.lt Prieš daugiau, nei pusę mėnesio siunčiau jiems motyvacinį, cv bei portfolio dėl Pradedančiojo WEB programuotojo praktikos. Paskambino, sako, kad iš vadovės gavo mano laišką, ir norėtų pakalbėt. Papasakojau, ko klausė. Paklausiau, ar matė mano portfolio, nes tai jam padėtų įvertint mano turimas žinias bei kompetenciją, sako, kad nematė. Tai paprašė, kad žinute atsiųsčiau. Tai aš ir nusiunčiau. Šiaip pokalbio metu pasakojo, kad iš to, ką rašau ir sakau, esu būtent toks, ko jiems reikia. Tai peržiūrės mano portfolio, ir jei viskas ok, kitą savaitę atsiųs užduotis. Pati praktika vyktų per atstumą. Mokyčiausi darydamas užduotis savarankiškai. Ir, jei viskas gerai, matytų, kad manimi galima pasitikėt ir mano praktiniai įgūdžiai būtų pakankami - priimtų į darbą. pradžioje mokėtų iki 1200 į rankas. Tai ko gi ne? :D Aš ten ir norėjau. Laisvu laiku galėsiu padaryt tas užduotis. Ir jaučiu, kad noriai darysiu, nes man tai patinka. :) Ateity gal gausiu darbą. Jei ne - vis vien bus labai gera praktika, kuri labai pravers bet kur.

Dėl studijų... Žadu jas mest. Po šio semestro. Nesusitvarkau su jomis. Pievas mokomės. Visokios fizikos, matematikos, aplinkos ir žmonių saugos, kur jokio pritaikomumo specialybės srityje visiškai nėra. Nepadarau aš tų darbų, neatsiskaitau, nes visiškai neįdomu man tai. Tiesiog vėžį varo. Reikia pabaigt semestrą be skolų kaip nors ir tada galėsiu nemokamai nutraukt studijas. Ir žadu šaut į kokią profkę "Žinatinklio programuotojo" specialybės mokytis. Ne viena proftechninė mokykla Vilniuje juos ruošia, tai bus pasirinkimas. Mane laimės tikriausiai ta, kuri palankiausioje vietoje ir geriausios kokybės baraką galės pasiūlyt. Kaina čia nėra svarbi. Nes profkių barakų kainos Vilniuj svyruoja kažkur nuo 10 iki 30 pinigų už viską per mėnesį. Kai koledžo barake moku 46 ir salygos, kaip kokiam bomžyne. O profkės gauna tikrai didelius finansavimus ir juos paskirsto kaip pridera daug maš. Žiniatinklio programuotojo mokslas paprastas - mokys kurti tinklapius, apdoroti garsinius bei vaizdinius failus ir pan. Bus labai geras atokvėpis ir savęs suvokimas ten pasimokius. Nes dabar aš nenoriu mokytis kažko ten labai daug. Ten lankomumas nėra svarbus, nes ten dauguma nelanko, tai galėsiu normaliai dirbt, užsiimt norima veikla, o, kadangi Žiniatinklio programuotojo mokslas, tai bus paprasta ir įdomu daryt darbus. Juolab, kad ten reikalavimai nebus aukšti. Plius, gal stipendiją gausiu. :D Vienus metelius pabūsiu profkinis, o tada, kai jau gal žinosiu, ko iš tikro noriu iš savęs bei gyvenimo - galėsiu iš naujo stot į universitetą ar kolegiją bei pratęst aukštesnio lygmens moksluose. Ir visa tai galėsiu daryt nemokamai, nes pusės studijų metų neprasimokiau dar ir studijų krepšelio nepraradau. Tai viskas bus geriau, nei gerai. O gal net ir nereiks kažko ten tęst. :D Gal rasiu normalų darbą, kuris man aptiks ir normaliai apmokamas bus ir nereiks tęst mokslų. Bus matyt. Bet tai laikau vienu iš geriausių savo sumanymų. Ir apie tai ilgą laiką jau rimtai galvojau. Nes nėra prasmės studijuot tai, kas visiškai neįdomu, nepatinka ir sunku. Gal atrasiu save visai kitoj srity. O gal gausiu programuotojo darbą po profkės ar dar profkėj mokydamasis. O gal gausiu supporto darbą, kurio taip ilgai siekiau. O gal.. Bus matyt. :) Bet kokiu atveju klaidos čia nepadarysiu. Klaida būtų nutraukt mokslus praradus studijų krepšelį. O dabar viskas normaliai. :)

Tiek turiu šiai dienai pasakyt. :)
Gero likusio Jums vakaro, dienos ir iki kito susirašymo ;)

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Pasyvių pajamų kūrimas. Investavimas į paskolas P2P

Vakarienė už 70 centų

Kaip gyveni?