Mina

Tas jausmas, kai pažiūri įspūdingą filmą... Jo nupasakot neįmanoma.. Tiesiog reikia pajaust.
Šiandien žiūrėjau 2016 metų filmą "Mina". Ir drąsiai galiu teigti, jog tai būtent toks filmas. Įspūdingas. Nerealus. Sujaudinantis. Iš pažiūros tai paprastas filmas su labai banaliu siužetu.

!!!!SPOILER ALERT!!!!
Du kareiviai. Dykumoje vykdo misiją. Reikia vieną senuką nušauti, bet snaiperis neišdrįsta, mat tas senukas dalyvauja vestuvėse. Taip. Vestuvės dykumoje. Bet veda ne jis, o kitas vyriškis. Žodžiu, jis neįvykdo misijos. Jį pastebi ir su draugu jis turi bėgt. Smėlio audros ir pan. - juos gali paimti tik iš kaimelio, kuris yra už 6 km. Jie eina, eina, ir kareivis pamato minų ženklą. Pasirodo, čia būta karo. Ir ne vieno. Ir užkasta daug minų. Jo draugas juokiasi ir sako, kad jokių čia minų nėra, ir tik čiaukšt - jis užmynė ant minos ir išlėkė į orą. Neteko kojų. O tuo metu tas pirmasis kareivis irgi užmynė ant minos. Tai pastebėjo ir nesijudino iš vietos. Draugas, aišku, nusišovė, o šis taip ir liko stovėti. Pasijudinti negali, nes sprogs mina ir jis neišgyvens. Bandė kviestis pagalbos, bet ši gali atvykt tik po daugiau, nei 50 valandų. O jis negali pasijudint. Pradėjo regėt žmogų, kuris atėjęs jam pasakojo, jog šis turi tapti laisvu žmogum. Turi judėti. Bet kareivis vis bandė aiškint, jog negali, mat yra užmynęs miną. Vėliau jis pradėjo regėt prisiminimus. Prisiminimus, kai jis nesugebėjo žengti kito žingsnio. Ir t.t.

Kad bomba nesprogs - 7 procentai. Ir jis pabaigoje žengė tą vienintelį žingsnį. Ir nieko neįvyko. Pasirodo, kad tai buvo viso labo skardinė su kareivėliu viduje. Jis buvo užmynęs ant skardinės. Ant vienos iš tų skardinių, į kurias to vyriškio, kurį regėjo dykumoje, ir kuris su juo kalbėjo, dukra dėdavo surinktas minas ir parduodavo.

---------------------

Šis filmas turi užslėptą moralą, kurio tikriausiai nepastebėjo dauguma tų, kurie imdb.com puslapy įvertino filmą. O moralas toks, kad mes esame įkalinti savo galvose. Mums atrodo, jog mūsų problemos yra belenkokio didumo. Ir bijodami jų mes tampame vergais. Bijome žengti kitą žingsnį, eiti toliau. Bijome pasekmių. Kai jų iš vis gali nebūt. Dažnai bijome to, ko iš vis net nėra, nes mes įsitikinę, jog tai yra. Kaip ir tas kareivis. Jis pilnai tikėjo, jog jei pasijudins - sprogs ir bijojo žengti kitą žingsnį. O ten viso labo buvo tik sena skardinė... Mes tiesiog dažnai esame įkalinti stereotipų ir savo kvailų įsitikinimų, kurie mums neleidžia tobulėti, judėti į priekį. Ir net kai atrodo, jog tikimybė kažką padaryti gerai, yra vos 7 procentai, reikia daryti.

Šį filmą primygtinai siūlau pažiūrėti kiekvienam iš jūsų. Kelios valandos tikrai nepraeis veltui.

Šiandien vakare buvau Jaunimo linijos atrankoje. Viso mūsų susirinko 12. Aišku, didžioji dalis merginų ir moterų. Pasiskirstėm į dvi grupes po 6. Kiekviena grupė turi po 2 savanores mokytojas, kurios tikrai daug išsavanoriavusios yra. Viena iš mano grupės virs 10 metų savanorė, kita virš 14 metų. Vyko grupinė atranka. Gal labiau toks pokalbis. Keistai nuskambės, bet vienu metu jaučiausi, tarsi dalyvaučiau anoniminių alkoholikų susitikime. Užduodamas klausimas ir visi į jį išsamiai ir nuoširdžiai atsako. Mano grupėje buvo vienas vaikinukas 16 metų. Ir toliau moterys. Merginomis negaliu jų vadinti. Visos jau dirba, baigusios mokslus. Ir kiekvienos istorija vis kitokia. Viskas užtruko 1,5 valandos. Pakankamai plačiai atsivėriau. Gal net per daug. Kai kuriose vietose nereikėjo tiek daug pasakot. Vėl gi, labai jaudinausi ir tai neliko nepastebėta. Bet bent jau buvau nuoširdus. Parašys mums laišką per 10 dienų su atsakymu. Labai daug nesitikiu. Kai visada pesimistiškai į viską žiūriu, tai galiu sakyt, kad tikriausiai nepaeis. Nes kiti tikrai yra už mane tobulesni, kaip asmenybės. O vietų ten nedaug. Nežinau, kiek jie ten sau gali leist, bet tikriausiai tos 12 vietų ir yra. O dar ketvirtadienį vyks atranka tiems, kurie pasirinko kitą dieną. Tai pusė ar trečdalis atkris. Žinau tiksliai, kad tas 16 metų vaikinukas gaus laišką su atsakymų "Bandyk vėliau dar kartą". Nes jis per jaunas. Savanoriauti Jaunimo linijoje galima nuo 18 metų. Bet kažkiek net nustebino, kad jo neišvarė ir leido dalyvauti atrankoje. Kažkokių konkrečių detalių pasakot negaliu. Liepė viską, ką konkurentai pasakojo, išlaikyt konfidencialiai. Bus matyt, kaip ten kas. Iki kitos savaitės penktadienio gausiu atsakymą. Norėčiau, kad jis būtų teigiamas. Į šią veiklą teikiu daug vilčių.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Pasyvių pajamų kūrimas. Investavimas į paskolas P2P

Vakarienė už 70 centų

Kaip gyveni?