No freedom

Turėjau problemų ir seniau su smsais. Yra taip, kad mano turimas Omnitel, dabar jau Telia, planas suteikia man 1GB interneto, 100 min. į visus tinklus bei 10000 sms žinučių vos už 2,03 eur/mėn. Bet yra vienas "bet" - yra dienos sms limitas. 300 žinučių į Omnitel ir Tele2 bei 50 sms į Bitę. Omnitelis nedraugauja su Bite. Seniau aš viršijau tą limitą - atėjo nemaža sąskaitėlė. Dabar vėl. Reikalas tas, kad 10k žinučių mėnesiui man per akis. Tik va tas dienos limitas viska sugadina. Nes būna dienų, kai nesiunčiu iš vis žinučių, o būna dienų, kai be sustojimo siunčiu. Šį kartą konkrečiai į Bitę viršijau tų 50 žinučių limitą. Ataskaitoje taip viskas įdomiai pasirodė. Keletas žinučių apmokestinta, keletas ne. bei yra po kokias 110-15 žinučių, kurias išsiunčiau per vieną minutę, pasak ataskaitos. Tai neįmanoma. Kreipiausi į klientų aptarnavimo liniją praėjusią savaitę. Sakė, kad kai išsiaiškins - praneš. Nepranešė. Šiandien vėl paskambinau. Reikėjo palaukt. Paskui man perskambino konsultantė ir pasakė, kad visa tai yra dėl žinučių apimties ir... lietuviškų raidžių. Primetat, lietuviškų raidžių. Konsultantė man pasakė, kad lietuviškos raidės užima daugiau vietos, nei įprastos. O vienos žinutės apimtis yra 160 simbolių. Tame ir esmė, kad aš dažnai mėgstu rašyt ilgas žinutes ir tikriausiai todėl viena ta žinutė užsiskaito, kaip kokios 3-6.  Norėjau jau aprėkt tą konsultantę už tokią neteisybę, bet prisiminiau, jog ji čia visiškai ne prie ko, tai susilaikiau. Ne ji nustatė tokius limitus. Ir ne ji yra tas Telia. Ji tik atsiliepinėja ir teikia informaciją.
Žinot, čia yra mano kaltė. Pamiršau apie turimo plano limitus. Pamiršau ir kitą dalyką - žinutės apimtį. 2017 metais vis dar egzistuoja toks dalykas, kaip 160 simbolių žinutė. Suprantu, kad prieš kokius 10 metų tai gal ir reiškė kažką, bet dabar, kai jau net pypliai vaikšto su touch'ais, tai nebe problema. Kiekvienas telefonas laisvai gali atidaryti, gauti bei išsiųsti bet kokio ilgio sms žinutę. O čia žmogus turi apriboti save simbolių skaičiumi. Ir dar lietuviškos raidės... Kokia "š" raidė tikriausiai užima vietos tiek pat, kiek ir "sss". Nu visiškas absurdas. Kažin, kiek tas vienas smailas užima. Ne, ne tas, kur ":D", bet vienas iš tų įdiegtų į ragelį. Jaučiu, kad kokius 4 simbolius. Jei ne daugiau. Tokie dalykai verčia žmones rašyti tas tikrąsias "sms" žinutes, kur būna kokie 5-6 žodžiai ir dar ne lietuviškom raidėm. Aš pastaruoju metu vis pykdavau, kai žmonės man parašydavo "u" vietoj "tu", "k" vietoj "ok", arba nepadėdavo jokio klaustuko ar taško sakinio gale. Galvodavau "Ką jie veikia su tuo laiku, kurį sutaupo neparašydami tų kelių papildomų raidžių, arba kodėl negali rašyt su lietuviškom raidėm? Dabar pradedu suprasti, kad čia veikia tas taupumas, kai esi suvaržytas ir turi stengtis parašyti kuo trumpiau.
Na, bet čia tik mano išsiliejimas, kad sąskaitą vis dėl to teks apmokėt. 
Dabar rimtai galvoju, kad reiktų mesti šį planą ir susirasti tokį, kuris atitiktų mano reikalavimus ir neturėtų jokių apribojimų. Tektų papildomus kelis eurus mokėti kas mėnesį, bet ateity tikrai nebebūtų didelių sąskaitų. Toks planas dabar galėtų kainuoti apie 5-6 eurus. Arba pasikeisti mobiliojo ryšio tiekėją į tą, kuris pasiūlytų pigiau.

Kitas reikalas yra barako intikas. Jis pakankamai greitas. Su Tor browser apėjau, kad galima būtų siųstis torrentus. Bet ISP blokuoja visus online žaidimus. Net ir norėdamas negalėčiau žaist CS multiplayeriu. Dabar užsinorėjau vėl streamint savo fb grupėj muziką arba simpsonus, kad like daugiau surinkt, bet negaliu. ISP užbblokuoja ryšį su tais serveriais ir vsio. Galvojau ir apie šios "problemos" sprendimo būdą. Esmė tame, kad čia didelės problemos nėra. Online filmus galiu žiūrėti, siųstis, naršyti ir pan. Tik neina tokie dalykai, kaip video chatai, streaminimai, online žaidimai. Be to galiu apsieit. Norint išspręst tai, tektų pasiimt internetą ir už jį mokėt. Čia sostinė - ryšys būtų geras. Bet tas internetas ne centus kainuoja. O pastaruoju metu aš ir taip sau per daug leidžiu išlaidų susidaryt. Krūvą pinigų teks skoloms padengt, tada dar krūvelė Telios sąskaitai, už baraką.. Tai savo internetą imt vien tik tam, kad papildomai galėčiau kokioj chatroulettej pasėdėt, agar.io ar CS online pažaist, bei muziką per fb streamint, yra per didelė prabanga.

O čia pabaigai man patinkanti daina:

Komentarai

  1. šiaip nemanau, kad žmonės sutrumpintais rašo pinigų taupymo sumetimais. tiesiog jų tokia kultūra. o dėl raidžių su diakritiniais ženklais, jau senas reikalas, tik niekas to per daug neakcentuoja. na, o dėl žinučių simbolio limito.. na, logiškai mąstant, jis juk turi būti. kaip ir kiek tai moki centų už minutę, taip ir už žinutę.. :D šiaip tau, kaip studentui, turėtų kokį gerą variantą tele2 pasiūlyt :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Už 4,3 eur. gali Pildyk pasiūlyt. Nekeisiu aš to plano ir ryšio tiekėjo. Radau Telioj galimybę nusistatyt informavimą sms žinute apie išnaudotą sąskaitos limitą. Nors klientų aptarnavimo specialistės man aiškino, kad jokių pranešimų ar apribojimų nėra. Tai kai sąskaita pasieks 3 eurus - gausiu sms žinutę. :) Problem solved.

      Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Pasyvių pajamų kūrimas. Investavimas į paskolas P2P

Vakarienė už 70 centų

Kaip gyveni?