Codecademy

Sveiki,

Užvakar atradau tikrai nuostabų puslapėlį - http://codecademy.com. Tai ne naujas puslapis. Kai kuriems iš jūsų jis tikrai turėtų būti žinomas arba bent jau kažkur girdėtas. Šis puslapis, kaip virtuali programavimo mokykla. Joje galima išmokti programuoti visiškai nemokamai. Arba bent jau įgyti teorinių žinių. Prie šios mokyklėlės prisijungiau su facebook acc. Ir ką matau? O gi matau HTML, CSS, SASS, JavaScript, Python, jQuery, Ruby, Java, SQL, PHP kalbų kursus. Taip pat kursus, kurių dėka galima išmokti dirbti su tam tikrais Frameworkais ar įrankiais.
Išbandykim.
Susiradau HTML ir CSS kursą. Deja jis jau pasenęs - pūpso pranešimas, jog vasarą bus iš vis panaikintas. Tad susiradau kitą: "Learn HTML & CSS: Part I". Viskas anglų kalba. Bet paprastai paaiškinama, tad neturėtų būti kokių sunkumų susigaudyti ar suprasti. Bent jau man tai nebuvo. Štai tokios temos šiame kurse:
Viskas logiškai ir suprantamai - pradžioj paaiškinama HTML, kas tai yra, su kuo valgoma, einama giliau, tada prie CSSo ir galiausiai jau kaip ir turima mokėti sukurti tokį basic puslapėlį. Atsidarom pirmąją pamoką ir turime tokį vaizdą:
Kairėje pusėje turime visą žinyną, informaciją, kurios mums reikės. centriuke kodo editorių. Na, o dešinėje pusėje turime puslapiuką, prie kurio dirbame. Tas puslapis kiekvienai temai yra vis kitoks. Parinkti tokie puslapiai, kurie lengviausiai padeda suprasti dėstomą temą. Bet geriausia tai, kad per visą temą yra dirbama su vienu puslapiu. Prasidėjo nauja tema - gavai puslapį ir skaitydamas kairėje esančią teoriją bei atlikdamas užduotis tobulini tą puslapį, darai tai, ko prašoma ir matai realius rezultatus. Kiekvienas skyrelis yra išsamiai išaiškinamas. Beveik kiekvieno skyrelio pabaigoje būna pateikiama užduotis ar net kelios užduotys, kurias turi atlikti pasinaudodamas tuo, ką perskaitei aukščiau. Neatlikęs teisingai užduočių negalėsi tęsti. Nėra galimybės peršokti kelis skyrelius. Viską turi laipsniškai ir nuodugniai išstudijuot ir atlikt. Teisingai atlikus užduotį užsidega žalia varnelė prie užduoties. Neteisingai - raudonas iksas. taip pat kodo editoriuje pažymima, kuri eilutė neteisinga. Išsitaisai - užsidega žalia ir gali pereiti prie kito skyriaus.
Vakar tikrai nemažai prasėdėjau prie šio reikalo. Visas kursas, apimantis tiek HTML, tiek ir CSS, užima apie 10 valandų. Aš, kaip jau pažengęs, daugumos skyrelių teorijos nebeskaičiau ir tiesiog perėjau prie užduočių. Šiek tiek apsistojau ties sąrašais, nes jų naudot nemokėjau, ties CSS spalvomis bei ties CSS Positioning, kas man buvo tikrai naudinga ir įdomu, mat WEB'as yra ne WAP'as. Čia neužtenka vieno stulpelio stiliaus. Reikia jau kažko rimčiau. Trijų stulpelių, navigacijos meniu ir pan.
Vis dėl to vienas dalykas užkliuvo šiuose kursuose. Tai tas, kad užduotyse praktiškai jau atsakymas parašytas. kaip ir nebandyta kažkaip sukčiau padaryt, kad mokinys turėtų pagalvot. Štai pavyzdys žemiau:
Nurodyti divui rėmelio stilių. Atsakymas: border-style: solid; Bet čia nieko tokio. Tikriausiai daugumai bandžiusių išmokti kodinti yra aišku, jog iš teorijos bus šnipštas, jei ji nebus pritaikoma praktikoje. O čia yra tiesiog toks kaip ir teorijos didesnis užtvirtinimas. Jog išmokai visa tai, galima bus sakyti tik tada, kai pats pasiskyręs sau užduotį kažką padarysi. Nusistatysi, kad va šiandien aš sukursiu paprastą puslapiuką, kurio kodas būtų taisyklingas ir pats puslapis kažkiek spalvotas. Ir be kurdamas pamatysi, kad neprisimeni to ar ano, nors skaitei tą teoriją, lyg ir praktiškai "įtvirtinai". kas tau liks daryti? Pulsi gūglint. Susirasi pavyzdžių. Padarysi tai, ko nori. kitą kartą darydamas kažką panašaus jau tikriausiai prisiminsi, kaip ir ką daryti. Tai yra vadinama jau tikru išmokimu kodint bei žinių itvirtinimu. 
Kai sėdėjau ant Wapego creatoriaus aš nelabai ten ko ir išmokau. Prisimenu, kaip gyriausi, kokį perfect puslapį padariau. O ten viso labo buvo sudėlioti elementai. Jokio programavimo, jokio kodavimo. keletas mygtukų, kurie vėl gi buvo įterpti su to creatoriaus įrankiais. Tiksliai nebepamenu, kaip viskas vyko, bet aš kažkaip atradau tą tikrąjį kodavimą. Seniau jo bijojau. Gal maniau, kad čia kažkas tokio, ką ne bet kas gali. Nėr ko norėt. Man tada buvo gal kokie 14-15 metų. Buvau etatinis lankytojas. :D Ir nepasitenkinau tuo, jog kažkas sukūrė puslapį, subūrė krūvą žmonių, ir aš galėčiau būt vienu iš tų žmonių. Ne. Aš troškau pats sukurti savo, kad kiti lankytųsi. Tai kažkas tokio, ko nemoku nupasakot. :D Po truputį išmokau HTML ir CSS. Bet mano tas mokymasis nebuvo toks įprastas - skaitai teoriją ir pritaikai praktiškai. Aš dariau atvirkščiai. Aš norėjau padaryti kažką praktiškai ir to nemokėdamas ėmiausi ieškoti, kaip tai padaryti. Išsikėliau tikslus ir ieškojau būdų, kaip juos įgyvendinti. Užuot perskaitęs visą HTML teoriją aš darydavau taip: noriu įdėti į savo puslapį paveiksliuką - išgūglinu kodą, kaip jį įdėti. Ir vsio. :D Pradžia buvo būtent tokia - copy paste. Vėliau jau domėjausi iš kokių dalykų tas kodas susideda. Po to ėjo PHP. Tas pats principas :D Nori išvest tekstą į ekraną - ieškai, kaip. Išmeta klaidą - ieškai, kaip tą klaidą ištaisyt, o ne skaitai apie tą komandą, kokia ji turi būt ir kaip naudojama. Čia toks sudėtingesnis mokymosi būdas. Ir ilgesnis. Bet man priimtinas. Šiuo metu turiu tikrai neblogas žinias apie HTML bei CSS. Nors jas reiktų išmokti pritaikyti WEB'ui. Taip pat turiu PHP pagrindus. Gal net kiek daugiau, nei pagrindus, mat sugebėjau susikurt blogą ir chat'ą. Nors į visa tai kreivokai žiūriu. Aš labiau viską sulipdžiau, nei pats parašiau.
Kadangi kurdamas kokius nors puslapius aš visada turėjau didžiausius reikalavimus projektams, kad jie būtų visiems prieinami ir lengvai užsikrautų, tai kodą atidirbdavau tiek, kad jis būtų kuo taisyklingesnis. Kalbant apie HTML ir CSS. PHP tiek dar nemoku, kad skirčiau, kas gerai ir kas ne. Jei veikia, tai šiuo metu laikau, kad tai yra gerai.
Taigi, perėjau visą tą HTML ir CSS kursą.

Prisiminiau viską, šiek tiek išmokau naujų dalykų. Toliau dar ką nors praeisiu. Gal kokį Javascript. :D

Ne per seniausiai atradau Kodinu.lt blogą. Jo blogeris Eligijus yra savamokslis programuotojas. Jis tiesiog pats persikvalifikavo ir pats išmokęs tapo programuotoju. Savo bloge jis pasakoja, kaip nuspręsti ar nori būti programuotojas, ko reikia, kad taptum front-end developeriu, kaip gauti junior darbą neturint patirties. Perskaičiau jau nemažai įrašų ir tikrai mane tai domina. Šiaip skaičiau, jog Front-end developeriu apsimoka būt. Kaip junior galėčiau uždirbti kokius 600-1000 pinigų už pilną etatą. Visai neblogai. Aišku, reikia mokėti HTML, CSS (gal tiksliau jau HTML5 ir CSS3), JavaScript, Photoshopu naudotis, CSS karkasus (Bootstrap ir/ar Material Design), Git. Susikurti savo portfolio, mokėti gerai sukarpyti PSD dizainus. Ir kokį junior levelio front-end developerio darbą galima būtų gauti. Be to, reikia geros anglų kalbos, nes be jos nieko nesigautų :D Tai toks dalykas visai realus. Ir manau, kad tam paskirsiu kažkiek laiko. Man patinka tas dizaino kūrimas. Ir perspektyvų yra. Tai gera diela čia. :D

Visiems ir visoms, kurie galvoja kažkiek pabandyti programuoti arba tiesiog koduoti su HTML ir CSS, siūlau išbandyti: http://codecademy.com

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Pasyvių pajamų kūrimas. Investavimas į paskolas P2P

Vakarienė už 70 centų

Kaip gyveni?