Sąmoningas mąstymas

Sąmoningas mąstymas.^^

Motivacija, laiko nebuvimas, tinginystė, veiklumas. Ištisos vlalandos praleistos galvojant kodėl taip, o ne kitaip, kas sieja šiuos dalykus, kad ir kiek galvočiau, kad ir iš kurios pusės prieičiau, visada pradinis visko taškas yra sąmoningas mastymas. Kas tai? Tai mąstymo/gyvenimo būdas, kai supranti save ir tave supantį pasaulį, ir kaip jis veikia, ir sugebi visa tai palenkti savo naudai, visapusiškam tobulėjimui, taip pat toks mastymo būdas labai praplečia "matymo lauką". Visi su tuo esme susidūrę, žaizdami strateginius žaidimus, spręsdami galvosukius, tai tokios veiklos, kurios skatina mastymą esamuoju laiku ir skatina numatyti kuo daugiau galimų variantų ir jų pabaigų. Gaila, tačiau čia sąmoningas mąstymas pas daugelį ir užsibaigia. Kodėl taip sakau? Ar kada esat susipykę su savo antrąja puse ir tuo pačiu (procesas kai pykstatės) momentu supratot, kas jus pykdo ar dėl ko aplamai pykstatės, kodėl pyksta jūsų antroji pusė, pamatet visa situacija is jos/jo pusės, ar tuo momentu kada nors esate sustabdę kivirčą ir viską išsprendę? Dažniausiai, apie tai pagalvojama tik po įvykusio fakto "o galėjau padaryti geriau".
Reikia padaryti kokį nors labai svarbų darbą. Deadline dar už dviejų savaičių, bet nori pasidaryti kuo anksčiau, kad nereiktų vėliau sukt galvos. Pradedi ir kažkur viduryje darbo esate išblaškomi, pradedat užsiimti pašaline veikla, taip, kokių kelių valandų darbą, paversdami dienos, savaitės ar kelių mėnesių. Poto mintimis atsukat laiką atgal ir galvojat "gi galėjau tada padaryti".
Jei pirmu atveju atsakėte Ne, o su antru sutikote, kad taip drote, svekinu jūs nemąstote sąmoningai. Švaistote vieną brangiausių resursų, laiką. Kodėl? Nes kritiniais momentais nemokat saves sustabdyti (sąmoningas madtymas) ir valdyti savo dėmesio. Šie abu palyginimai siejasi tuo, kad abiem atvejais, norint išvengti "klaidų" tinkamu momentu reikia suvaldyti savo dėmesį. 
Gaila, retas kuris supranta dėmesio vertę, juk kur jūsų dėmesys, ten bėga laikas. Žiniasklaida, youtube, facebook. Sritys, kurios be "dėmesio" neišgyventų nei dienos puikiai tai supranta ir iš to uždirba. Ar kada paspastebėjot, kad laikas eina lėtai ar darbai juda vangiai, kai esate nesusikoncentravę ir laikas lekia ar darbai vyksta greitai, kai esat susikoncenravę? Čia ir yra "dėmesio" vertė, kuri yra nejaučiama. Kodėl gi tuo nepasidinaudot? Nors minutei įsivaizduokit kad kontroluojat savo dėmesį. Naujametiniai pažadai sau? Įgivendinti. Darbai? Laiku padatyti. Stresas? Nebelieka. Pykčiai? Nebelieka. Motivacija? Tai tampa tik nieko nereiškiantis žodis (čia tik subjektyvi nuomonė, kas liečia motivaciją, tik aš vienas taip manau)
Galvojat kad skamba utopiškai ir taip dalykai nevyksta... Ir po galais, kaip sąmoningas mąstymas ir dėmesys vienas su kitu yra susiję? Jie neatskiriami vienas nuo kito. Be vieno nebus ir kito, tad lavinami yra abu iškarto. Kaip? Paprasta. Tikriausiai efektyviausias ir daugiausia naudos duodantis būdas ugdyti sąmoningam mastymui ir dėmesio valdymui, t.y pradėti analizuoti save ir su savimi susipažinti.
Aš asmeniškai esu įpročių vergas. Šitas supratimas neatėjo iškarto, bet galiausiai kai tai supratau, tai palenkiau savo naudai. Pradėjau sportuot, išsiugdžiau įprotį mokintis(plačiaja prasme esamuoju laiku, tai ką sužinau iškarto mokinuosi), kontroliuot savo dėmesį, pradėjau šiek tiek svekiau maitintis, neleist pinigų šiaip sau. Žinoma viskas atėjo po truputį.

Tikiuosi bent kažkiek šio teksto liks jumyse ir pradėsit dėl saves ką nors daryti. Skaitykit, domėkitės psichologija, socialogija, emociniu intelektu. Tai ankščiau ar vėliau atneš naudos ir patys jausitės protingesni.

P.s jei tekstas atrodo padrikas ir daug minties šuolių, tai tam ir pradėjau rašyti, kad to išmokčiau.

Komentarai

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Pasyvių pajamų kūrimas. Investavimas į paskolas P2P

Vakarienė už 70 centų

Kaip gyveni?